♦ BIOGRAPHY

7. november 2016 at 12:38 | © Avril
Avril Ramona Lavigne (* 27. září 1984, Belleville, Ontario, Kanada) je francouzsko-kanadská zpěvačka osmkrát nominovaná na cenu Grammy. Její rodiče jsou francouzského původu a ona sama dlouho francouzsky neuměla. Nedávno však chodila na lekce francouzštiny a přestěhovala se na pár dní do Paříže. V roce 2006 byla zařazena časopisem Canadian Business Magazine na sedmou příčku žebříčku nejvlivnějších Kanaďanů v Hollywoodu.

Povolaní: zpevačka, herečka, textařka, módní návrhářka
Datum narození: 27. 09. 1984
Místo narození: Belleville, Ontario, Kanada
Znamení: Váhy
Výška: 155 cm

Let Go vyšlo 4. července 2002 a umístilo se na druhém místě v americkém žebříčku Billboard a na prvním místě v žebříčcích v Austrálii, Kanadě a Velké Británii. To z ní učinilo nejmladší sólovou umělkyni, které se něco takového v Británii povedlo. (V roce 2003 její rekord překonala Joss Stone). Měsíc po vydání už bylo album multiplatinové, o dva týdny později trojnásobně platinové a po šesti měsících dokonce čtyřnásobně platinové. Celosvětově se ho prodalo 16 milionů kusů.
Její druhé album Under My Skin vyšlo 25. května 2004 v USA. Tam se okamžitě umístilo na prvním místě, stejně jako ve Velké Británii, Německu, Japonsku, Austrálii, Kanadě, Mexiku, Argentině, Španělsku, Irsku, Thajsku, Koreji a Hong Kongu. V USA se ho prodalo v prvním týdnu prodeje přes 380 000 kusů.U většiny písní spolupracovala s kanadskou písničkářkou Chantal Kreviazuk, na některých písních se podíleli i Ben Moody (bývalý člen Evanescence), Butch Walker a její bývalý kytarista Evan Taubenfeld. Manžel Chantal Kreviazuk, Butch Walker a Don Gilmore album produkovali.


Její třetí album, The Best Damn Thing, vyšlo v dubnu 2007. Produkovali ho Dr. Luke, její manžel Deryck Whibley, Rob Cavallo, Butch Walker a ona sama. Travis Barker byl na albu bubeníkem. Svůj rádiový debut si album odbylo v rádiu "Hot 89.9" v Ottawě 14. dubna 2007 v 6 hodin odpoledne. Na svém profilu na MySpace prozradila, že prvním singlem bude píseň Girlfriend a že má vyjít 29. ledna, ale toto datum se posunulo kvůli vzrůstající rádiové popularitě singlu Keep Holding On. Singl Girlfriend měl nakonec premiéru 26. února. Debutoval v hitparádě Billboard Hot 100 na pátém místě. To je její nejlepší singlový debut a na internetu se ho prodalo přes 122 000 kusů v internetovém obchodě iTunes. Girlfriend také debutoval na třetím místě v hitparádě Billboard's Top Digital Songs, do které se Avril tak dostala podruhé (jejím prvním singlem, který v hitparádě bodoval, byl zmíněný Keep Holding On). Píseň Girlfriend má refrén nazpívaný v osmi různých jazykových verzích. Nazpívala ho ve španělštině, portugalštině, mandarinské čínštině, japonštině, italštině, němčině, francouzštině a samozřejmě v angličtině. Dalšími úspěšnými singly z alba The Best Damn Thing byly písně When You're Gone a Hot. V březnu 2008 vyrazila Avril na turné The Best Damn Tour, aby podpořila prodej nového alba. V témže měsíci se také objevila už podruhé v kariéře na obálce časopisu Maxim. V srpnu měla účinkovat v Kuala Lumpur, ale malajská islamistická opoziční strana Pan-Malaysian Islamic Party, chtěla koncert zakázat, jelikož Avriliny pohyby na pódiu jsou prý "příliš sexy" a koncert, který se měl konat dva dny před malajským Dnem nezávislosti, který se slaví 31. srpna, by prý propagoval špatné mravy.

V listopadu 2008, měsíc po skončení turné The Best Damn Tour, začala nahrávat ve svém studiu skladbu Black Star, která byla napsána pro propagační kampaň k jejímu stejnojmennému parfému. V červenci 2009 bylo pro nové album nahráno devět písní, včetně skladeb Fine, Everybody Hurts a Darlin. Několik tracků napsala Avril už dříve, např. Darlin byla druhou skladbou, kterou ona sama napsala jako patnáctiletá, když žila v Napanee v Ontariu. O albu řekla, že je o "životě". "Nedělá mi problém napsat song, ve kterým si budu dělat srandu z kluků nebo se do nich pořádně obuju, ale sednout si a upřímně psát o něčem, co je mi blízké, o něčem, čím jsem si prošla, to je úplně něco jinýho,"[19] svěřila se zpěvačka. Od alba, které bude z velké části akustické, se čeká, že se na něm Avril vrátí ke svému starému hudebnímu stylu. Podle Avril jsou písně na albu naprosto odlišné od její předchozí tvorby s výjimkou hlavního singlu What the Hell, "jsem teď dospělejší, což se musí nějak projevit i v mojí hudbě, už to nebude jen pop-rock".

Na pátém albu začala pracovat vzápětí po vydání Goodbye Lullaby. Prvním singlem z připravované desky se stala píseň "Here's to Never Growing Up". Na albu se také objevil duet s jejím manželem Chadem Kroegerem nebo píseň Bad Girl, která vznikla ve spolupráci s Marylin Mansonem. Během vystoupení v The Viper Room v Los Angeles zazpívala svým fanouškům píseň "Seventeen", která se na této desce také objeví. Dne 18. července vypustila na svůj youtube kanál druhý singl Rock N Roll. Skladba oficiálně vyšla 30. července. Další píseň Let Me Go vypustila zpěvačka 7. října a následně i videoklip o 8 dní později. Celé její album vyšlo 5. listopadu. Avril již začala připravovat turné po světě, do České republiky nezavítá. Na konci dubna 2014 vyšel 4. singl pro Japonsko "Hello Kitty", který obdržel nával kritiky, dokonce byl nazván rasistickým, právě kvůli primárnímu zaměření na japonský trh.
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement